Deel op facebook
Deel op Instagram
Terug naar het overzicht

Groen in straten en op pleinen - 174.414 €

Schemerzone

Korte omschrijving

Dit project bouwt in de buurttuin Europark een halfopen wilgenyurt met wilgensnoeihout, achtergelaten door Groendienst Linkeroever. OXOt-LO bouwt in de lente in de wilgenyurt een "living" in hout, zodat het in de zomer een luwe wijkplaats is.

Wat is het TOTALE budget voor jouw idee?

3000

Wat ga je doen en waarom?

Buurttuin Europark organiseert jaarlijks 1 tot 2 feesten en ondervindt hinder van de wind. Stadstenten waaien ondanks verzwaring weg door windstoten. Daarom wordt een verankerde ruimte gecreëerd door middel van wilgentenen en afgesproken met de Groendienst.

Passanten gaven aan bij de tuin te willen rusten. Daarom komt in de ruimte een bank en een tafel.

Welke stappen ga je zetten, wanneer, met wie?

  • Stap 1: wilgenyurt bouwen eind 2025, contact en goedkeuring van Woonhaven en Groendienst LO
  • Stap 2: OXOt komt de halfopen wilgenyurt bekijken en maakt een ontwerp op maat.
  • Stap 3: (A-plan)met buurtbewoners en vrijwilligers van OXOt zal de houten living worden gebouwd. (B-plan)Indien OXOt (onder leiding van Phillip) belet is zal Dirk van Hou'thart worden gevraagd.
  • Stap 4: feestelijke opening tijdens LenteKlaar 2026

Wie dient het idee in?

een feitelijke vereniging

Wat is de naam van de feitelijke vereniging, vzw, VME of AG?

Buurttuin Europark 

Wie krijgt het budget?

de bewoner/organisatie krijgt het budget, want voert alles uit (in overleg met district)

In welke postcode(s) vindt jouw idee plaats? (meerdere keuzen mogelijk)

2050

Geef wat meer uitleg over de plaats.

Buurttuin Europark is gelegen aan de achterzijde van Bibliotheek Elsschot  en de achterkant van het appartementsgebouw Halewijnlaan 41-43. 

Welke valkuilen zie je?

  • Wilgenyurt vernield door vandalisme: wilgentenen hebben tijd nodig om te wortelen. 
  • Weersomstandigheden kunnen bar zijn op de dag waarop de "living" gebouwd wordt, maar er zijn luifels en wellicht kunnen er evenementtentjes aangevraagd worden zodat mensen, materiaal, werkgerief en hout droog blijven.

Hoeveel budget heb je nodig voor werkingskosten zoals workshops, eten en drinken, promotie en communicatie, klein materiaal, vrijwilligers- of artiestenvergoedingen,…?

3000

Geef wat meer uitleg over je werkingskosten.

  • Inhuren en transport van werkmateriaal (kan bij Berchem Posthof, maar ik heb geen auto: Poppy-huur van busje.)
  • Hou'thart brengt eigen materiaal en hout met elektrische fiets: zou ideaal zijn.
  • Een snack en drank voor tijdens de werkzaamheden , een workshop, vervoer, klein materiaal