Delicious Dishes
Delicious Dishes
Korte omschrijving
Jachdov vzw organiseert maandelijks een bijeenkomst voor gehandicapten, eenzamen en mensen met beperkte mobiliteit. We koken samen wereldgerechten en bieden een lichte maaltijd aan. Vrijwilligers zorgen voor het vervoer van de gehandicapten.

Wat is het TOTALE budget voor jouw idee?
19600
Wat ga je doen en waarom?
Jachdov vzw heeft in het verleden al enkele succesvolle projecten voor Antwerpse senioren uitgevoerd. We hebben gemerkt dat gehandicapten, mensen met dementie of met beperkte mobiliteit moeilijk kunnen deelnemen. Mensen met deze moeilijkheden leven vaak in ellende en eenzaamheid en hebben dus nood aan warmte, aandacht en gezelschap.
Het doel van dit project is om deze groep mensen te helpen door hen een fijne en smakelijke activiteit aan te bieden. De vrijwilligers halen de mensen op en brengen ze daarna terug naar huis. Tijdens de bijeenkomst bereiden we typische gerechten uit verschillende landen. De zelf-gekookte gerechten worden genuttigd met een lichte lunch (soep en broodjes). Zo genieten de deelnemers ineens ook van een warme maaltijd. Vrijwilligers helpen mee met het koken en serveren.
Welke stappen ga je zetten, wanneer, met wie?
Stap 1: Publicatie met behulp van affiches en flyers
Stap 2: Huren van locatie
Stap 3: Vrijwilligers aanwerven om het project te coördineren en uit te voeren
Stap 4: Jaarplanning - welke gerechten koken we wanneer en wat hebben we nodig?
Stap 5: Kookgerij aanschaffen
Stap 6: Catering bestellen voor lunch
Wie dient het idee in?
Wat is de naam van de feitelijke vereniging, vzw, VME of AG?
Jachdov vzw
Wie krijgt het budget?
In welke postcode(s) vindt jouw idee plaats? (meerdere keuzen mogelijk)
Geef wat meer uitleg over de plaats.
Buurt stadspark Antwerpen.
Welke valkuilen zie je?
- Koken met gehandicapte en dementerende kan moeilijk verlopen. We hebben dus veel vrijwilligers nodig.
- Veel deelnemers zullen speciaal vervoer nodig hebben, geschikt voor gehandicapten.
Hoeveel budget heb je nodig voor investeringen?
/
Geef wat meer uitleg over deze investeringen.
/
Hoeveel budget heb je nodig voor werkingskosten zoals workshops, eten en drinken, promotie en communicatie, klein materiaal, vrijwilligers- of artiestenvergoedingen,…?
19600
Geef wat meer uitleg over je werkingskosten.
Publicatie: 1000 EUR
Zaaltje huren: 3000 EUR (250 EUR x 12)
Ingredienten voor gerechten + drank en papierwaren: 4800 EUR (400 EUR x 12)
Catering - soep en broodjes: 4200 EUR (350 EUR x 12)
Vrijwilligersvergoeding (2 coördinators): 6600 EUR
Hoeveel budget heb je nodig voor personeel (in dienstverband of freelance)?
/
Geef wat meer uitleg over je personeelskosten.
/
/
Ondernemingsnummer (enkel vereist voor vzw, VME en AG)
0771512858