Avontuur en sportdag op Linkeroever
Avontuur en sportdag op Linkeroever
Korte omschrijving
We organiseren op 30 mei 2026 een sportieve dag voor alle inwoners van Linkeroever. Teams volgen een avontuurlijke wandelroute met opdrachten en verzamelen punten. Daarna vieren we samen feest op een sportieve beurs in Jeugdhuis ‘t Link.

Wat is het TOTALE budget voor jouw idee?
4580
Wat ga je doen en waarom?
Op 30 mei 2026 organiseren we Avontuur en sportdag op Linkeroever, een sportief en verbindend evenement voor alle inwoners van de wijk. We starten de dag in Jeugdhuis ‘t Link, waar gemengde teams gevormd worden. Elk team krijgt een avontuurlijke wandelroute door Linkeroever, met onderweg controleposten waar zij sportieve en logische opdrachten uitvoeren om punten te verzamelen. Het team met de meeste punten wint een leuke prijs.
Na de wandeltocht komen alle deelnemers terug naar Jeugdhuis ‘t Link voor een feestelijke sportbeurs (binnen en buiten). Hier kunnen bewoners verschillende sporten uitproberen zoals karate, yoga en sportdans,... Er is een gezonde cocktailbar en eetstand aanwezig, en er is ruimte voor ontmoeting, muziek en plezier.
We organiseren dit project omdat we inwoners willen aanmoedigen om meer te bewegen en omdat we sociale verbondenheid binnen de wijk willen versterken. Linkeroever is een diverse en multiculturele buurt, en via sport kunnen we mensen van verschillende achtergronden samenbrengen op een positieve, laagdrempelige manier.
Welke stappen ga je zetten, wanneer, met wie?
Maart – april 2026:
• Samenstellen van een organisatiekernteam (coördinatoren, vrijwilligers, instructeurs).
• Routes voor de wandeltocht en opdrachten worden uitgewerkt.
• Aantrekken van sportinstructeurs en afspraken maken met Jeugdhuis ‘t Link.
April – mei 2026:
• Promotie via sociale media, flyers en samenwerking met lokale organisaties.
• Deelnemers kunnen zich inschrijven voor de wandeltocht, maar voor de Sportbeurs is geen inschrijving nodig; iedereen kan zonder voorafgaande registratie deelnemen.
• Verder voorbereiden van de wandelroutes en de organisatie van de Sportbeurs.
Mei 2026:
• Verzamelen van materialen: sportuitrusting, geluidsapparatuur, catering.
• Vrijwilligers en instructeurs krijgen een briefing en worden voorbereid op hun rol.
• Inrichten van de locatie voor de Sportbeurs in Jeugdhuis ‘t Link.
30 mei 2026:
• Opbouw van de startlocatie en Sportbeurs op Jeugdhuis ‘t Link.
• Deelnemers worden verwelkomd, teams worden ingedeeld en de wandeltochten starten.
• Begeleiding van wandelroutes en sportworkshops tijdens de Sportbeurs. Vrijwilligers zorgen voor een soepel verloop van het evenement.
Juni 2026:
• Feedback wordt verzameld van deelnemers en vrijwilligers.
• Evaluatie van het evenement en verslag om het project te verbeteren en voor toekomstige edities.
Wie dient het idee in?
Wat is de naam van de feitelijke vereniging, vzw, VME of AG?
Club het Zonnetje
Wie krijgt het budget?
In welke postcode(s) vindt jouw idee plaats? (meerdere keuzen mogelijk)
Geef wat meer uitleg over de plaats.
Het project vindt plaats in jeugdhuis ’t Link, Hanegraefstraat 5 bus 6, een warme, toegankelijke plek voor creativiteit en ontmoeting op Linkeroever.
Welke valkuilen zie je?
Een mogelijke valkuil is een beperkte opkomst voor de wandeltocht of de Sportbeurs, bijvoorbeeld door slecht weer. Om dit risico te verkleinen, werken we actief samen met lokale netwerken, verenigingen en buurtorganisaties om deelnemers te werven en het evenement breed bekend te maken. Zo versterken we de betrokkenheid en vergroten we de kans op een geslaagde dag.
Hoeveel budget heb je nodig voor investeringen?
1400
Geef wat meer uitleg over deze investeringen.
Materiaal voor opdrachten en controleposten (€ 600): aankoop van duurzame spelmaterialen zoals pionnen, vlaggen en kleine sporttoestellen.
Sportmateriaal voor de Sportbeurs (€ 800): yoga-matten, bokshandschoenen, dansvloerbescherming.
Hoeveel budget heb je nodig voor werkingskosten zoals workshops, eten en drinken, promotie en communicatie, klein materiaal, vrijwilligers- of artiestenvergoedingen,…?
3180
Geef wat meer uitleg over je werkingskosten.
Voor werkingskosten voorzien we ongeveer € 3.180: workshops (€ 1.000), eten en drinken (€ 1.000), promotie en communicatie (€ 150), klein materiaal (€ 300) en vrijwilligersvergoeding (€ 600), huur (€ 60), transportkosten (€ 70)
Hoeveel budget heb je nodig voor personeel (in dienstverband of freelance)?
0