Mechanic Romantic
Mechanic Romantic
Korte omschrijving
Op de Golden Mile van Antwerpen wordt een romantisch mechanisch theater gebouwd aan de gevel van de Tempel der Inspiratie. Het theater werkt zoals een reuze koekoeksklok en zal 3 keer per dag een tafereel spelen waar iedereen naar kan kijken.

Wat is het TOTALE budget voor jouw idee?
74440
Wat ga je doen en waarom?
MECHANIC ROMANTIC is een gevelproject waarmee Timecircus (TC) een visueel spektakel wil creëren, waarvan iedereen toeschouwer is en dat verschillende thema’s heeft gebaseerd op de lokale, culturele geschiedenis. TC is sinds jaar en dag gefascineerd door mechanische taferelen die aan kerktorens of koekoeksklokken op ieder uur van de dag toeschouwers & toeristen aantrekken. Na FACADA MORGANA, de groene gevel waar we dankzij de Burgerbegroting met vele burgers de komende jaren van kunnen genieten, wensen we met MECHANIC ROMANTIC een waardige opvolger te presenteren. Ditmaal aan de kant van het dok: de kaai is heraangelegd en veel bezoekers wandelen de route tussen het MAS en het Havenhuis, de “Golden Mile van Antwerpen”. We wensen speelse, menselijke en natuurlijke elementen toe te voegen op deze route, namelijk pal in het midden op de gevel van Loods 21. De inspiratie hiervoor is het Eilandje en haar geschiedenis. In onze Archaïsch-Futuristische stijl, bouwen we een mechanisch geveltheater dat de illusie geeft altijd al deel geweest te zijn van de Loods.
Promotiecampagne van MECHANIC ROMANTIC door Antwerpen: culturele tocht met het Landschip waarbij we elk in elk district op een plein stationeren (langs andere projecten van de Burgerbegroting) om het bestaan van nieuw Antwerps cultureel erfgoed in wording aan te kondigen. We eindigen terug op het Eilandje met de feestelijke inhuldiging van MECHANIC ROMANTIC.
Welke stappen ga je zetten, wanneer, met wie?
Stap 1: maart, april, mei: creatie ontwerp voor het Mechanisch Theater. Timecircus werkt samen met vzw Magma Plasma voor de mechanische expertise
Stap 2: mei en juni: creatie maquettes en voorstudies van de mechanismen. Dit onderdeel wordt ingebed in een grote vrijwilligerswerking waar Timecircus al 25 jaar op kan rekenen
Stap 3: juli - oktober: bouw mechanisch theater en feestelijke inhuldiging
Wie dient het idee in?
Wat is de naam van de feitelijke vereniging, vzw, VME of AG?
Timecircus vzw
Wie krijgt het budget?
In welke postcode(s) vindt jouw idee plaats? (meerdere keuzen mogelijk)
Geef wat meer uitleg over de plaats.
Loods 21 ligt op het Eilandje, een stadsdeel dat in volle ontwikkeling is, waar veel nieuwe inwoners gevestigd zijn. Timecircus heeft Loods21 sinds 2017 tot 2031 in concessie van AG VESPA, met kans op verlenging. TC heeft als collectief een schriftelijke afspraak om bij te dragen aan de culturele en artistieke levendigheid van dit gebied. Het overgrote deel van de bewoners zijn nieuwkomers en door culturele activiteiten en artistieke ingrepen, wensen we cohesie te creëren. Naast de inwoners van Antwerpen, zijn de vele passanten, toeristen en bezoekers van de horecagelegenheden (Bar Paniek, Cella, Fiskeskur, Flisvos, …) een dankbaar publiek. Timecircus creëert op deze wijze een spektakel, voor iedereen toegankelijk in de openbare ruimte.
Welke valkuilen zie je?
Techniek: onderhoud van het mechanisch systeem
Inhoud: belangrijk om voldoende afwisseling in het theater te brengen zodat toeschouwers altijd opnieuw verrast kunnen worden van dit romantische spektakel
Hoeveel budget heb je nodig voor investeringen?
23500
Geef wat meer uitleg over deze investeringen.
Aankoop 10 traagdraaiende elektromotoren met frequentieregelaars: 10.000 € Aankoop zekeringskast (elektrisch circuit): 5.500€ Keuring circuit door AIB Vinçotte 1000€ Rollenkettingen (verschillende maten) tot 300€ per meter: 7000€ (25m)
Hoeveel budget heb je nodig voor werkingskosten zoals workshops, eten en drinken, promotie en communicatie, klein materiaal, vrijwilligers- of artiestenvergoedingen,…?
18500
Geef wat meer uitleg over je werkingskosten.
Werking vrijwilligers 2000 euro Klein materiaal: 2000 euro Communicatie: 2000 euro Vervoer: 500 euro Promotoer Landschip: 3500 euro Opening 1500 euro
Hoeveel budget heb je nodig voor personeel (in dienstverband of freelance)?
39440
Geef wat meer uitleg over je personeelskosten.
Totaal 120 werkdagen (over 3 maand) x 272 euro = 32640
September - oktober : promotietoer & opening
25 werkdagen x 272 euro = 6800
Hoeveel zal er in TOTAAL gewerkt worden?
24 werkdagen voor 5 personen VTE
Ondernemingsnummer (enkel vereist voor vzw, VME en AG)
BE0471640328